Βραβεύει τους πρωταθλητές της η ΕΠΟΣΚ

1029 views Leave a comment

Τη ετήσια τελετή βράβευσης των διακριθέντων κατά το 2011 αθλητών των σωματείων της διοργανώνει η Ενωση Ποδηλατικών Σωματείων Κέντρου. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012, στις 18:00 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δημαρχείου Νίκαιας-Ρέντη, Π. Τσαλδάρη 10, 1ος όροφος. 

Μεταξύ των αθλητών που τιμούνται είναι ο Χάλκινος Παγκόσμιος Πρωταθλητής Εφήβων Γιάννης Σπανόπουλος (ΠΕΛΟΤΟΝ) και οι Πρωταθλητές/τριες και κάτοχοι Πανελληνίων Ρεκόρ: Ανδρών-Δημήτρης Πολυδωρόπουλος (ΠΣ Κρόνος), Γυναικών-Αγγελική Κουτσονικολή (ΑΣ Πρωτέας), Κορασίδες-Γεωργία Κουτσονικολή (ΑΣ Πρωτέας) και Σοφία Κατσούλη (ΠΕΛΟΤΟΝ).

Σημειώνεται ότι η ΕΠΟΣΚ στην προσπάθειά της τόσο για την ακριβοδίκαιη βράβευση των αθλητών αλλά για την λειτουργία των βραβεύσεων σαν κίνητρο για τις μικρότερες κατηγορίες αθλητών αποφάσισε για τις κατηγορίες Άνδρες, Γυναίκες, Εφηβοι, Νεανίδες, Παίδες, Κορασίδες και Μάστερ να απονείμει βραβεία για τον/την 1ο στη βαθμολογική κατάταξη (σύμφωνα με τις σχετικές καταστάσεις της ΕΟΠ) καθενός από 3 αθλήματα της ποδηλασίας (Πίστα, Δρόμο, ΜΤΒ) ενώ για τις λοιπές κατηγορίες να βραβεύσει την πρώτη τριάδα αθλητών κάθε κατηγορίας βάσει του συνόλου των βαθμών που έχουν λάβει από την συμμετοχή τους και στα 2 αθλήματα (Δρόμος, ΜΤΒ) καθώς και να βραβεύσει ξεχωριστά και τα 3 πρώτα κορίτσια στις κατηγορίες Μίνι-Μεγάλα, Μίνι-Μικρά.

Επιπλέον, συνεχίζοντας για τρίτη χρονιά την πολιτική επιβράβευσης των αθλητών/μαθητών που επιδιώκουν την αριστεία τόσο στον αθλητισμό όσο και στη γνώση κάνοντας πράξη το «Νούς υγιής εν σώματι υγιεί», το Δ.Σ. της ΕΠΟΣΚ στη συνεδρίαση της 25/1/2012 αποφάσισε, επιπλέον των λοιπών βραβεύσεων των διακριθέντων αθλητών, να βραβεύσει τους/τις αθλητές/τριες με την υψηλότερη βαθμολογία «Άριστα» στο Γυμνάσιο-Λύκειο κατά το προηγούμενο σχολικό έτος (2010-2011)

 

Κατάλογος Βραβεύσεων 2011

 

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Ιωάννης ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Χαλκινο Μετάλιο, Αγώνισμα Σκράτς
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πίστας Εφήβων UCI, Μόσχα 17/8/2011
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΡΕΚΟΡ
Δημήτρης ΠΟΛΥΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ανδρών – Ομαδική Καταδίωξη 4:13.191, 23/3/2011, Ολλανδία
Αγγελική ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗ ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Γυναικών – Ταχύτητας 11.411, 9/10/2011, Μόσχα, Ρωσία
– Ταχύτητας 11.694, 24/9/2011, Αθήνα, Ελλάδα
Στυλιανός ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Εφήβων – Ταχύτητας 10.378, 19/8/2011, Μόσχα, Ρωσσία
Γεωργία ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗ ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Κορασίδων – Ατομική Χρονομέτρηση 37.846, 29/4/2011, Αθήνα, Ελλάδα
– Ατομική Χρονομέτρηση 38.457, 13/3/2011, Αθήνα, Ελλάδα
-Ταχύτητας 12.465, 28/4/2011, Αθήνα, Ελλάδα
-Ταχύτητας 12.688, 12/3/2011, Αθήνα, Ελλάδα
Σοφία ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ Κορασίδων – Ατομική Καταδίωξη 1:56.998, 2/4/2011, Αθήνα, Ελλάδα
ΒΑΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΕΟΠ
ΑΝΔΡΕΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ

ΘΕΣΗ

ΑΘΛΗΜΑ

Δημήτριο Πολυδωρόπουλο ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ανδρών

1

Πίστας

Νεόφυτο Σακελλαρίδη-Μαγκουρα ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ανδρών

1

Δρόμου

Περικλή Ηλία ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ανδρών

1

ΜΤΒ

Κωνσταντίνο Πολατίδη ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ανδρών

1

ΒΜΧ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Αγγελική Κουτσονικολή ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Γυναικών

1

Πίστας

Ελένη Τσάβαρη ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ Γυναικών

1

Δρόμου

Βαρβάρα Βασιλική Λαζοπούλου ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Γυναικών

1

ΜΤΒ

MASTERS
Παναγιώτη Σκυλοδήμο AEK Μάστερς

1

Δρόμου/ΜΤΒ

ΕΦΗΒΟΙ
Ιωάννη Σπανόπουλο ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Εφήβων

1

Δρόμου

Στυλιανό Αγγελίδη ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Εφήβων

1

Πίστας

Κωνσταντίνο Κουρουμπά ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Εφήβων

1

ΜΤΒ

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Θεοδώρα Γιαννικοπούλου ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Νεανίδων

1

Πίστας/Δρόμου

ΠΑΙΔΕΣ
Νικόλαο Περδικούλη ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟ Παίδων

1

Δρόμος

Γεώργιο Μπρουτζάκη ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ Παίδων

1

Πίστα

Χρήστο Στόφα ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Παίδων

1

ΜΤΒ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Σοφία Κατσούλη ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Κορασίδων

1

Δρόμου

Γεωργία Κουτσονικολή ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Κορασίδων

1

Πίστας

Ιωάννα Πλέγα-Γαβριλάκη ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κορασίδων

1

ΜΤΒ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
Κωνσταντίνο Σαλπαδήμο ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Παμπαίδων

1

Αριστείδη Ντότσικα ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Παμπαίδων

2

Αντώνιο Ναλμπάντη ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Παμπαίδων

3

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Γεωργία Θεοδόση Λιάκου ΠΕΣΝ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ Παγκορασίδων

1

Παρασκευή Βούρη ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Παγκορασίδων

2

Κωνσταντίνα Αγγελοπούλου ΠΕΣΝ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ Παγκορασίδων

3

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ
Μένανδρο Μεριγκούνη ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Αγοριών

1

Παναγιώτη Αδάση ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.Χ. Αγοριών

2

Γεώργιο Καλονιάτη ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Αγοριών

3

Αθηνά Ζώη ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ Κοριτσιών

1

Σοφία Τζιορτζιώτη ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Κοριτσιών

2

Χρυσόθεμη Χρυσαδάκου-Καραολού ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ Κοριτσιών

3

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ
Ανδρέα-Γεώργιο Χριστόπουλο ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ Αγοριών

1

Ιωάννη Ρόκα ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟ Αγοριών

2

Μαρτίνο Μούτσιο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Αγοριών

3

Ελένη Μάνου ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ Κοριτσιών

1

Ελευθερία Γιαχού ΑΕΚ Κοριτσιών

2

Χριστίνα Αποστολοπούλου ΑΟ ΑΕΤΟΣ Κοριτσιών

3

ΣΩΜΑΤΕΙΑ
ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ στη βαθμολογική κατάταξη σωματείων

1

ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ στη βαθμολογική κατάταξη σωματείων

2

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ στη βαθμολογική κατάταξη σωματείων

3

ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ
Ιωάννη ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟ ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ για την επιδίωξη αριστείας στον αθλητισμό και τη γνώση
Έφηβος – Γ Λυκείου 19 7/10
7ος Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
Αθανάσιο ΣΟΥΦΛΑ Ε.Ο.Σ. ΑΧΑΡΝΩΝ για την επιδίωξη αριστείας στον αθλητισμό και τη γνώσηΠαίδας – Γ Γυμνασίου 19 4/13
Αριστείδη ΝΤΟΤΣΙΚΑ ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ Μαρκοπούλου για την επιδίωξη αριστείας στον αθλητισμό και τη γνώση
Παμπαίδας – Β Γυμνασίου 19 5/13
Χρήστο ΓΙΑΝΝΙΚΟ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ Α.Σ. για την επιδίωξη αριστείας στον αθλητισμό και τη γνώση
Παμπαίδας – Α Γυμνασίου 19 4/13

Πηγή:cyclingnews.gr


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.