Cyprus Sunshine Cup #2 Αυξέντια, Μαχαιράς – XC Final

1383 views Leave a comment

Ο Kulhavy και η Langvad τελικοί νικητές στα Αυξέντια

Ο Kurschat και η Hurikova κέρδισαν στον τελευταίο αγώνα της Κυριακής

Ο γερμανός Wolfram Kurschat (Topeak-Ergon)  και η επίσης Γερμανίδα Tereza Hurikova (Sabine Spitz-Haibike) κέρδισαν στον αγώνα της Κυριακής στο δάσος του Μαχαιρά στην Κύπρο. Ο παγκόσμιος πρωταθλητής Jaroslav Kulhavy (Specialized Factory Racing) πήρε τη 2η θέση μπροστά από τους Emil Lindgren και Fabian Giger (Rabobank-Giant). Ο Kulhavy κέρδισε στην τελική κατάταξη τους Lindgren και Giger. Η Sabine Spitz (Sabine Spitz-Haibike) και η Annika Langvad (Fujibikes Rockets) συμπλήρωσαν την τριάδα στον αγώνα των γυναικών.

Ο αγώνας της  Κυριακής ήταν ο τελικός για το Cyprus Sunshine Cup #2.

Ο αγώνας των γυναικών εξελίχθηκε σε μια ενθουσιώδη μάχη για την τελική κατάταξη. Η Tereza Hurikova ήταν η νικήτρια, έχοντας μια πολύ καλή εκκίνηση.

Η Hurikova οδήγησε καταπληκτικά. Γρήγορα έκανε μια διαφορά 2 λεπτών από τις Annika Langvad, Sabine Spitz και Blaza Klemencic (Felt Ötztal-X-Bionic) ενώ υπήρχαν ακόμη 2 γύροι των  5.7km α καθένας. Στην γενική κατάταξη η Hurikova έπρεπε να καλύψει μια διαφορά 2:55 για να κερδίσει την Langvad.

Η κακοτυχία όμως ξαναχτύπησε την  Hurikova. Όπως και την προηγούμενη μέρα, έσκασε το πίσω της λάστιχο. Αυτό της κόστισε και την νίκη στη γενική.

Τελικά Αποτελέσματα

Elite men
Result
1 Wolfram Kurschat (Ger) Topeak Ergon Racing Team 1:34:23
2 Jaroslav Kulhavy (Cze) Specialized Factory Team 0:00:35
3 Emil Lindgren (Swe) Rabobank Giant Offroad Team 0:00:35
4 Fabian Giger (Swi) Rabobank Giant Offroad Team 0:00:36
5 Manuel Fumic (Ger) Cannondale Factory Racing 0:00:42
6 Thomas Litscher (Swi) Felt Otztal X-Bionic 0:01:15
7 Alban Lakata (Aut) Topeak Ergon Racing Team 0:01:53
8 Jan Skarnitzl (Cze) 0:02:00
9 Martin Gujan (Swi) Cannondale Factory Racing 0:02:25
10 Liam Killeen (GBr) Giant Factory Racing 0:03:10
11 Jiri Novak (Cze) Remerx-Merida Team Kolin 0:03:15
12 Kevin Van Hoovels (Bel) Belgian Cycling Team 0:03:16
13 Maxime Marotte (Fra) Team BH Suntour Peisey-Vallandry 0:03:32
14 Milan Spesny (Cze) S&H Superior MTB Team 0:03:42
15 Christoph Soukup (Aut) Hitec Team 0:03:53
16 Robert Mennen (Ger) Topeak Ergon Racing Team 0:04:07
17 Ondrej Cink (Cze) Merida Biking Team 0:04:12
18 Sebastien Carabin (Bel) Belgian Cycling Team 0:04:18
19 Alexey Medvedev (Rus) Russian National Team 0:04:43
20 Jochen Kass (Ger) Multivan-Merida Biking Team 0:04:50
21 Nicola Rohrbach (Swi) Goldwurst-Power/ Trek 0:04:50
22 Alexandre Moos (Swi) BMC Mountainbike Racing Team 0:04:56
23 Magnus Darvell (Swe) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:05:07
24 Jiri Friedl (Cze) 0:05:47
25 Mathias Fluckiger (Swi) Trek World Racing 0:05:48
26 Andy Eyring (Ger) German National Team 0:05:50
27 Periklis Ilias (Gre) Team Protek 0:05:57
28 Julian Shelb (Ger) Lexware Racing Team 0:06:15
29 Metzler Hannes (Aut) Rv Dj?S Bikeshop SiMPLon 0:06:23
30 Tim Lemmers (Ned) Feenstra Stevens Biketeam 0:06:34
31 Marek Rauchfuss (Cze) S&H Superior MTB Team 0:06:41
32 Simon Stiebjahn (Ger) German National Team 0:06:47
33 Jeff Luyten (Bel) Belgian Cycling Team 0:06:57
34 Frank Schotman (Ned) MPL Specialized 0:07:12
35 Lee Williams (GBr) Team Wales 0:07:31
36 Markus Bauer (Ger) German National Team 0:07:42
37 Oliver Beckingsale (GBr) Team- Endura MTB Racing 0:07:46
38 Ivan Seledkov (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:07:46
39 Ivan Smirnov (Rus) Protek Team 0:08:03
40 Ruben Scheire (Bel) Team BH Suntour Peisey-Vallandry 0:08:14
41 Pavel Pryadein (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:08:20
42 Loretz Lukas (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:08:30
43 Marc Metzler (Swi) Pink Gilis Swiss Team 0:08:54
44 Ivan Alvarez Gutierrez (Spa) Elettroveneta Corratec(Ita) 0:09:06
45 Anton Gogolev (Rus) Izhevsk-Impul’s 0:09:11
46 Daniel Geismayr (Aut) Centurion Vaude 0:09:17
47 Maxim Gogolev (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:09:26
48 Dmytro Titarenko (Ukr) Isd MTB Team 0:09:27
49 Mels Fabrice (Bel) Salcano Factory Team 0:09:43
50 Jeremy Huguenin (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:09:46
51 Ola Kjoren (Nor) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:10:26
52 Sergii Rysenko (Ukr) Isd MTB Team 0:10:27
53 Shlomi Haimy (Isr) Focus-Mig 0:10:32
54 Ivanov Timofey (Rus) Team Primorskiy District 0:10:35
55 Geert Van Der Horst (Ned) Feenstra Stevens Biketeam 0:11:21
56 Axel Lindh (Swe) Harnosands Ck 0:11:55
57 Giancarlo Sax??? (Swi) Thoemus Racing Team 0:12:08
58 Dimitrios Antoniadis (Gre) Team Protek 0:12:09
59 Martin Gluth (Ger) German National Team 0:12:10
60 Vasilis Adamou (Cyp) Omonoia 0:12:14
61 Marios Athanasiadis (Cyp) Omonoia 0:12:30
62 Daniel Eymann? (Swi) Thoemus Racing Team 0:13:12
63 Mark Kuyan (Rus) Team Primorskiy District 0:13:41
64 Alexey Leontyer (Rus) Russian National Team 0:14:16
65 Urruty Maxime (Fra) Team Bikepark.Ch Scott 0:14:50
66 Abdulkadir Kelleci (Tur) Turkish National Team 0:14:59
67 Matthias Waldhart (Aut) Team: Hai Powerbike Team Haiming 0:15:38
68 Steven James (GBr) Specialized / Hargroves Cycles 0:15:53
69 Anatoly Gavrilov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:16:19
70 Simon Hupperetz (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:16:29
71 Rien Terpstra (Ned) MPL Specialized 0:16:56
72 Sergij Nikolaev (Rus) Samara-Shvsm 0:17:36
73 Anton Liubyl (Ukr) 0:18:28
74 Bojan Djurdjic (Srb) Salcano Factory Team 0:20:01
75 Aleksa Maric (Srb) Salcano Factory Team 0:20:31
76 Georgios Pattes-Tourmanis (Gre) Greek National Team 0:20:49
Lapped Brice Scholtes (Bel) Merida-Wallone
Lapped Oliver Vonhausen (Ger) Team Texpa-SiMPLon
Lapped Matthias Grick (Aut) Team Rad.Sport.Szene Ausseerland
Lapped Pieter Geluykens (Bel) Merida Wallonie MTB Team
Lapped Dmitry Andreev (Rus) Karo-Itera-Dinamo Team
Lapped Alexey Krylov (Rus) Team Primorskiy District
Lapped Michalis Karatzis (Cyp) Pol
Lapped Leontios Katsouris (Cyp) Pol
Lapped Koutsiou Irinaios (Cyp) Hraklitos
DNF Karl Markt (Aut) Felt Otztal X-Bionic
DNF Henk Jaap Moorlag (Ned) Rabobank Giant Offroad Team
DNF Ben Sumner (GBr) Beeline Rt
DNF Mattias Wengelin (Swe) Team Herbalife 24 Raumerrittet
DNF Roland Golderer (Ger) Team Texpa-SiMPLon
DNF Bilal Akgul (Tur) Turkish National Team
DNF Sepp Marc Freiburghaus (Swi) Thoemus Racing Team
DNF Severin Disch (Swi) Thoemus Racing Team
DNF Mirco Widmer (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour
DNF Mirco Widmer (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour
DNF Manuel Pliem (Aut) Team Rad.Sport.Szene Ausseerland
DNF Ole Christian Fagerli (Nor) Team Herbalife 24 Raumerrittet
DNF Sascha Bleher (Ger) German National Team
DNF Michael Schuchardt (Ger) Team Texpa-SiMPLon
DNF Quentin Winandy (Bel) Merida Wallonie MTB Team
DNF Lukas Fluckiger (Swi) Trek World Racing
DNS Raggl Gregor (Aut) Hai Powerbike Team
DNS John Carlsson (Swe) Mjolby Ck
DNS Timotheos Skettos (Cyp) Limassol Sporting Club
DNS Matous Ulman (Cze) S&H Superior MTB Team
Elite women
Result
1 Tereza Hurikova (Cze) Sabine Spitz Haibike Pro Team 1:34:16
2 Sabine Spitz (Ger) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:01:44
3 Annika Langvad (Den) Team?Fujibikes Rockets 0:02:00
4 Blaza Klemencic (Slo) Felt Otztal X-Bionic 0:02:08
5 Katrin Leumann (Swi) Ghost Factory Racing Team 0:02:44
6 Tanja Zakelj (Slo) Salcano Factory Team 0:03:15
7 Adelheit Morath (Ger) Team X Bionic 0:03:42
8 Anne Terpstra (Ned) MPL Specialized 0:04:42
9 Katrin Stirnemann (Swi) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:05:04
10 Janka Stevkova (Svk) Ck Epic Dohnany 0:05:24
11 Marielle Saner-Guinchard (Swi) Team Bikepark.Ch Scott 0:05:55
12 Rie Katayama (Jpn) Specialized Japan 0:06:20
13 Yana Belomoyna (Ukr) Bi&Esse- Infotre 0:06:22
14 Elisabeth Sveum (Nor) Team Crampfix Nakamura 0:06:51
15 Elisabeth Brandau (Ger) National Team 0:08:43
16 Andja Gradl (Ger) German Nat.Team 0:09:21
17 Helen Grobert (Ger) German National Team 0:09:30
18 Laura Turpijn (Ned) MPL Specialized 0:10:10
19 Ekaterina Anoshina (Rus) Protek Team 0:11:17
20 Corina Gantenbein (Swi) Vcb Landquart Fischer BMC 0:11:53
21 Lisa Mitterbauer (Aut) Team Bikepark.Ch Scott 0:12:04
22 Nataliya Krompets (Ukr) 0:12:44
23 Ann Berglund (Swe) 0:13:00
24 Nicoletta De Jager (Ned) MPL Specialized 0:13:11
25 Tatjana Dold (Ger) Team?Fujibikes Rockets 0:13:34
26 Krista Park (USA) Cannondale No Tubes 0:14:01
27 Josefine Ahlstrom (Swe) 0:15:02
28 Elena Gogoleva (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:18:10
29 Oksana Rybakova (Rus) Dinamo – Russia 0:18:46
30 Tracy Moseley (GBr) Great Britain National Team 0:18:47
31 Esra Kurkcu (Tur) Turkish National Team 0:21:23
32 Marta Tereshchuk (Ukr) Bi&Esse- Infotre 0:21:23
33 Inbar Ronen (Isr) CCC 0:21:31
34 Antri Christoforou (Cyp) Omonoia 0:22:01
35 Ksenia Chernykh (Rus) Giant-Russia 0:23:11
36 Zuzana Pirzkallova (Cze) Remerx-Merida Team Kolin 0:23:19
37 Virginie Pointet (Swi) JB Felt Team 0:24:29
38 Jovana Crnogorac (Srb) Salcano Factory Team 0:25:14
Lapped Michaela Malarikova (Svk) Ck Skiklub Sportmed Bratislava
Lapped Semra Yetis (Tur) Turkish National Team
Lapped Stephania Magri (Mlt) Gb Cycles
Lapped Jelena Petrova (Lat) Omonoia
DNF Angelica Edvardsson (Swe) Cykloteket Racing Team
DNF Nina Homovec (Slo) Salcano Factory Team
DNS Michelle Hediger (Swi) Rc Granichen Fischer BMC
DNS Mona Eiberweiser (Ger) Ghost Factory Racing Team
Junior men
Result
1 Bondaruk Vladislav 05.11.1994 Olimpic School 1:09:19
2 Artem Shevtsov (Ukr) Bi&Esse-Infotre 0:01:21
3 Ulisse Fieschi (Swi) JB Felt Team 0:02:01
4 Nicolas Daniels  (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:09:07
5 Christos Loizou (Cyp) Omonoia 0:11:21
6 Kirill Yurov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:11:51
7 Kiriakos Papacharalambous (Cyp) Ch.Petemerides 0:12:51
8 Andreas Petrides (Cyp) Omonoia 0:19:22
DNF Dennis Wahlqvist (Swe) Alingsas Sportsclub
DNF Denis Moliarov (Rus) Dinamo-Nagornaya
DNS Demos Paltagian (Cyp) Pol
DNS Alexander Voyakin (Rus) Dinamo-Nagornaya
DNS Schilli Simon (Ger) JB Felt Team
DNS Stelios Michaelides (Cyp) Apollon
DNS Andreas Antoniou (Cyp) Pol
Junior women
Result
1 Dina Hordiyuk (Ukr) Ukraine 1:04:15
DNS Olga Terentieva (Rus) Suvary
Elite men final general classification
Result
1 Jaroslav Kulhavy (Cze) Specialized Factory Team 3:42:49
2 Emil Lindgren (Swe) Rabobank Giant Offroad Team 0:00:05
3 Fabian Giger (Swi) Rabobank Giant Offroad Team 0:00:18
4 Manuel Fumic (Ger) Cannondale Factory Racing 0:00:48
5 Jan Skarnitzl (Cze) 0:02:15
6 Wolfram Kurschat (Ger) Topeak Ergon Racing Team 0:03:09
7 Thomas Litscher (Swi) Felt Otztal X-Bionic 0:04:27
8 Alban Lakata (Aut) Topeak Ergon Racing Team 0:04:39
9 Maxime Marotte (Fra) Team BH Suntour Peisey-Vallandry 0:04:57
10 Jiri Novak (Cze) Remerx-Merida Team Kolin 0:06:01
11 Ondrej Cink (Cze) Merida Biking Team 0:06:23
12 Kevin Van Hoovels (Bel) Belgian Cycling Team 0:06:25
13 Christoph Soukup (Aut) Hitec Team 0:07:10
14 Nicola Rohrbach (Swi) Goldwurst-Power/ Trek 0:08:02
15 Alexandre Moos (Swi) BMC Mountainbike Racing Team 0:08:05
16 Milan Spesny (Cze) S&H Superior MTB Team 0:09:35
17 Jochen Kass (Ger) Multivan-Merida Biking Team 0:10:37
18 Jiri Friedl (Cze) 0:11:10
19 Robert Mennen (Ger) Topeak Ergon Racing Team 0:11:11
20 Alexey Medvedev (Rus) Russian National Team 0:11:40
21 Martin Gujan (Swi) Cannondale Factory Racing 0:12:03
22 Julian Shelb (Ger) Lexware Racing Team 0:12:04
23 Metzler Hannes (Aut) Rv Dj´S Bikeshop SiMPLon 0:12:10
24 Sebastien Carabin (Bel) Belgian Cycling Team 0:12:31
25 Mathias Fluckiger (Swi) Trek World Racing 0:12:44
26 Simon Stiebjahn (Ger) German National Team 0:12:58
27 Marek Rauchfuss (Cze) S&H Superior MTB Team 0:13:25
28 Magnus Darvell (Swe) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:14:04
29 Andy Eyring (Ger) German National Team 0:14:28
30 Daniel Geismayr (Aut) Centurion Vaude 0:14:40
31 Periklis Ilias (Gre) Team Protek 0:14:43
32 Markus Bauer (Ger) German National Team 0:15:55
33 Tim Lemmers (Ned) Feenstra Stevens Biketeam 0:17:01
34 Jeff Luyten (Bel) Belgian Cycling Team 0:17:25
35 Ivan Smirnov (Rus) Protek Team 0:17:29
36 Lee Williams (GBr) Team Wales 0:18:18
37 Oliver Beckingsale (GBr) Team- Endura MTB Racing 0:18:34
38 Marc Metzler (Swi) Pink Gilis Swiss Team 0:19:15
39 Frank Schotman (Ned) MPL Specialized 0:19:18
40 Loretz Lukas (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:19:41
41 Dmytro Titarenko (Ukr) Isd MTB Team 0:19:53
42 Jeremy Huguenin (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:19:58
43 Ivan Alvarez Gutierrez (Spa) Elettroveneta Corratec(Ita) 0:20:51
44 Mels Fabrice (Bel) Salcano Factory Team 0:20:59
45 Ivan Seledkov (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:21:06
46 Pavel Pryadein (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:21:27
47 Maxim Gogolev (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:21:44
48 Geert Van Der Horst (Ned) Feenstra Stevens Biketeam 0:23:05
49 Anton Gogolev (Rus) Izhevsk-Impul’s 0:23:07
50 Ivanov Timofey (Rus) Team Primorskiy District 0:23:10
51 Ola Kjoren (Nor) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:23:15
52 Sergii Rysenko (Ukr) Isd MTB Team 0:23:26
53 Martin Gluth (Ger) German National Team 0:23:48
54 Vasilis Adamou (Cyp) Omonoia 0:26:16
55 Shlomi Haimy (Isr) Focus-Mig 0:26:17
56 Urruty Maxime (Fra) Team Bikepark.Ch Scott 0:27:11
57 Liam Killeen (GBr) Giant Factory Racing 0:27:30
58 Sergij Nikolaev (Rus) Samara-Shvsm 0:27:43
59 Marios Athanasiadis (Cyp) Omonoia 0:27:59
60 Mark Kuyan (Rus) Team Primorskiy District 0:28:18
61 Daniel Eymann  (Swi) Thoemus Racing Team 0:28:26
62 Giancarlo Sax    (Swi) Thoemus Racing Team 0:29:52
63 Matthias Waldhart (Aut) Hai Powerbike Team Haiming 0:30:20
64 Alexey Leontyer (Rus) Russian National Team 0:32:01
65 Ruben Scheire (Bel) Team BH Suntour Peisey-Vallandry 0:33:28
66 Abdulkadir Kelleci (Tur) Turkish National Team 0:35:38
67 Dimitrios Antoniadis (Gre) Team Protek 0:35:38
68 Anatoly Gavrilov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:36:29
69 Steven James (GBr) Specialized / Hargroves Cycles 0:37:02
70 Bojan Djurdjic (Srb) Salcano Factory Team 0:38:21
71 Anton Liubyl (Ukr) 0:39:11
72 Rien Terpstra (Ned) MPL Specialized 0:43:27
73 Aleksa Maric (Srb) Salcano Factory Team 0:44:24
74 Georgios Pattes-Tourmanis (Gre) Greek National Team 0:50:53
75 Axel Lindh (Swe) Harnosands Ck 0:59:51
76 Simon Hupperetz (Bel) Merida Wallonie MTB Team 1:04:09
Elite women final general classification
Result
1 Annika Langvad (Den) Team Fujibikes Rockets 3:54:27
2 Tereza Hurikova (Cze) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:00:54
3 Sabine Spitz (Ger) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:01:07
4 Adelheit Morath (Ger) Team X Bionic 0:03:01
5 Katrin Leumann (Swi) Ghost Factory Racing Team 0:03:53
6 Tanja Zakelj (Slo) Salcano Factory Team 0:05:23
7 Blaza Klemencic (Slo) Felt Otztal X-Bionic 0:06:01
8 Anne Terpstra (Ned) MPL Specialized 0:06:17
9 Rie Katayama (Jpn) Specialized Japan 0:09:42
10 Andja Gradl (Ger) German Nat.Team 0:10:54
11 Katrin Stirnemann (Swi) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:11:03
12 Yana Belomoyna (Ukr) Bi&Esse- Infotre 0:12:12
13 Janka Stevkova (Svk) Ck Epic Dohnany 0:12:36
14 Marielle Saner-Guinchard (Swi) Team Bikepark.Ch Scott 0:13:17
15 Elisabeth Sveum (Nor) Team Crampfix Nakamura 0:15:20
16 Corina Gantenbein (Swi) Vcb Landquart Fischer BMC 0:16:34
17 Laura Turpijn (Ned) MPL Specialized 0:19:40
18 Ekaterina Anoshina (Rus) Protek Team 0:19:58
19 Helen Grobert (Ger) German National Team 0:20:39
20 Elisabeth Brandau (Ger) National Team 0:23:36
21 Nataliya Krompets (Ukr) 0:25:40
22 Nicoletta De Jager (Ned) MPL Specialized 0:27:10
23 Ann Berglund (Swe) 0:27:19
24 Krista Park (USA) Cannondale No-Tubes 0:28:14
25 Lisa Mitterbauer (Aut) Team Bikepark.Ch Scott 0:28:22
26 Tatjana Dold (Ger) Team Fujibikes Rockets 0:31:58
27 Antri Christoforou (Cyp) Omonoia 0:35:22
28 Elena Gogoleva (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:38:18
29 Oksana Rybakova (Rus) Dinamo – Russia 0:39:06
30 Inbar Ronen (Isr) Team CCC 0:43:43
31 Josefine Ahlstrom (Swe) 0:43:54
32 Jovana Crnogorac (Srb) Salcano Factory Team 0:44:24
33 Esra Kurkcu (Tur) Turkish National Team 0:47:01
34 Tracy Moseley (GBr) Great Britain National Team 0:47:38
35 Marta Tereshchuk (Ukr) Bi&Esse- Infotre 0:47:53
36 Virginie Pointet   (Swi) JB Felt Team 0:51:36
37 Ksenia Chernykh (Rus) Giant-Russia 0:51:37
38 Zuzana Pirzkallova (Cze) Remerx-Merida Team Kolin 0:53:27
Junior men final general classification
Result
1 Bondaruk Vladislav 05.11.1994 Olimpic School 3:22:40
2 Artem Shevtsov (Ukr) Bi&Esse-Infotre 0:02:58
3 Ulisse Fieschi (Swi) JB Felt Team 0:06:21
4 Nicolas Daniels  (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:16:03
5 Christos Loizou (Cyp) Omonoia 0:20:34
6 Kirill Yurov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:31:58
7 Kiriakos Papacharalambous (Cyp) Ch.Petemerides 0:33:51
8 Andreas Petrides (Cyp) Omonoia 0:35:47
Junior women final general classification
Result
1 Dina Hordiyuk (Ukr) Ukraine 4:00:36

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.