Cyprus Sunshine Cup #2 Αυξέντια, Μαχαιράς – Point-to-point XC

961 views Leave a comment

Οι Emil Lindgren (Rabobank-Giant) και Annika Langvad (Fujibikes Rockets) του αγώνα του Σαββάτου. Ο Jaroslav Kulhavy (Specialized Factory Racing) ήρθε 2ος στους άνδρες ενώ ο Fabien Giger (Rabobank-Giant) τρίτος, 2δευτ. πιο πίσω. Η Langvad τερμάτισε των αγώνα των 38.6χμ πρώτη, μπροστά από την Adelheid Morath (Felt Ötztal-X-Bionic) και την Sabine Spitz (Sabine Spitz-Haibike).

Ο αγώνας των φυνεκών ξετυλίχθηκε με έναν ενδιαφέροντα τρόπο. Η Teriza Hurikova (Sabine Spitz-Haibike) έπαθε λάστιχο. Είχε την πρωτοπορία, ακολουθούμενη από την Adelheid Morath, όταν κατάλαβε ότι έχανε αέρα.

“Οι τροχοί μου ήταν σαν τσίχλα,” είπε η Hurikova. “Έπρεπε να σταματήσω και να φουσκώσω το λάστιχο. Κράτησε , αλλά έπρεπε να περάσω όλους τους αναβάτες στο singletrack.” Της κόστισε χρόνο. “Είναι δύσκολο, όταν νιώθεις δυνατή.”

“Κατά τη γνώμη μου, ήταν η δυνατότερη σήμερα. Λυπάμαι γιάυτή”, είπε η Langvad μετά τη νίκη της.

Elite women
Result
1 Annika Langvad (Den) Team?Fujibikes Rockets 1:58:43
2 Adelheit Morath (Ger) Team X Bionic 0:01:17
3 Sabine Spitz (Ger) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:01:37
4 Andja Gradl (Ger) German Nat.Team 0:03:01
5 Katrin Leumann (Swi) Ghost Factory Racing Team 0:03:07
6 Anne Terpstra (Ned) MPL Specialized 0:03:13
7 Tanja Zakelj (Slo) Salcano Factory Team 0:03:28
8 Tereza Hurikova (Cze) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:03:41
9 Rie Katayama (Jpn) Specialized Japan 0:04:32
10 Corina Gantenbein (Swi) Vcb Landquart Fischer BMC 0:05:13
11 Blaza Klemencic (Slo) Felt Otztal X-Bionic 0:05:25
12 Yana Belomoyna (Ukr) Bi&Esse- Infotre 0:06:23
13 Katrin Stirnemann (Swi) Sabine Spitz Haibike Pro Team 0:07:19
14 Janka Stevkova (Svk) Ck Epic Dohnany 0:07:51
15 Marielle Saner-Guinchard (Swi) Team Bikepark.Ch Scott 0:08:46
16 Elisabeth Sveum (Nor) Team Crampfix Nakamura 0:09:33
17 Ekaterina Anoshina (Rus) Protek Team 0:09:47
18 Laura Turpijn (Ned) MPL Specialized 0:10:11
19 Helen Grobert (Ger) German National Team 0:11:55
20 Antri Christoforou (Cyp) Omonoia 0:12:06
21 Nataliya Krompets (Ukr) 0:12:50
22 Krista Park (USA) Cannondale No Tubes 0:13:32
23 Nicoletta De Jager (Ned) MPL Specialized 0:13:33
24 Ann Berglund (Swe) 0:15:05
25 Angelica Edvardsson (Swe) Cykloteket Racing Team 0:16:11
26 Nina Homovec (Slo) Salcano Factory Team 0:16:15
27 Elisabeth Brandau (Ger) National Team 0:16:39
28 Lisa Mitterbauer (Aut) Team Bikepark.Ch Scott 0:16:44
29 Jovana Crnogorac (Srb) Salcano Factory Team 0:17:27
30 Tatjana Dold (Ger) Team?Fujibikes Rockets 0:18:02
31 Elena Gogoleva (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:19:11
32 Oksana Rybakova (Rus) Dinamo – Russia 0:19:58
33 Inbar Ronen (Isr) CCC 0:20:21
34 Semra Yetis (Tur) Turkish National Team 0:23:14
35 Esra Kurkcu (Tur) Turkish National Team 0:23:34
36 Marta Tereshchuk (Ukr) Bi&Esse- Infotre 0:23:46
37 Michaela Malarikova (Svk) Ck Skiklub Sportmed Bratislava 0:24:28
38 Virginie Pointet (Swi) Jb Felt Team 0:25:18
39 Ksenia Chernykh (Rus) Giant-Russia 0:26:22
40 Zuzana Pirzkallova (Cze) Remerx-Merida Team Kolin 0:27:28
41 Tracy Moseley (GBr) Great Britain National Team 0:27:48
42 Josefine Ahlstrom (Swe) 0:28:45
43 Stephania Magri (Mlt) Gb Cycles 0:36:15
44 Jelena Petrova (Lat) Omonoia 1:25:26
DNS Michelle Hediger (Swi) Rc Granichen Fischer BMC
DNS Mona Eiberweiser (Ger) Ghost Factory Racing Team
Elite men
Result
1 Emil Lindgren (Swe) Rabobank Giant Offroad Team 1:51:54
2 Jaroslav Kulhavy (Cze) Specialized Factory Team 0:00:01
3 Fabian Giger (Swi) Rabobank Giant Offroad Team 0:00:04
4 Manuel Fumic (Ger) Cannondale Factory Racing 0:00:33
5 Jan Skarnitzl (Cze) 0:00:37
6 Maxime Marotte (Fra) Team BH Suntour Peisey-Vallandry 0:01:33
7 Alexandre Moos (Swi) BMC Mountainbike Racing Team 0:02:40
8 Ondrej Cink (Cze) Merida Biking Team 0:02:42
9 Alban Lakata (Aut) Topeak Ergon Racing Team 0:02:57
10 Jiri Novak (Cze) Remerx-Merida Team Kolin 0:03:00
11 Kevin Van Hoovels (Bel) Belgian Cycling Team 0:03:11
12 Nicola Rohrbach (Swi) Goldwurst-Power/ Trek 0:03:15
13 Christoph Soukup (Aut) Hitec Team 0:03:17
14 Wolfram Kurschat (Ger) Topeak Ergon Racing Team 0:03:22
15 Thomas Litscher (Swi) Felt Otztal X-Bionic 0:03:26
16 Daniel Geismayr (Aut) Centurion Vaude 0:04:22
17 Jiri Friedl (Cze) 0:05:14
18 Karl Markt (Aut) Felt Otztal X-Bionic 0:05:28
19 Julian Shelb (Ger) Lexware Racing Team 0:05:29
20 Jochen Kass (Ger) Multivan-Merida Biking Team 0:05:31
21 Metzler Hannes (Aut) Rv Dj?S Bikeshop SiMPLon 0:05:32
22 Milan Spesny (Cze) S&H Superior MTB Team 0:05:59
23 Alexey Medvedev (Rus) Russian National Team 0:06:01
24 Simon Stiebjahn (Ger) German National Team 0:06:02
25 Marek Rauchfuss (Cze) S&H Superior MTB Team 0:06:02
26 Henk Jaap Moorlag (Ned) Rabobank Giant Offroad Team
27 Mathias Fluckiger (Swi) Trek World Racing 0:06:42
28 Robert Mennen (Ger) Topeak Ergon Racing Team 0:07:00
29 Sebastien Carabin (Bel) Belgian Cycling Team 0:07:08
30 Ole Christian Fagerli (Nor) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:07:35
31 Markus Bauer (Ger) German National Team 0:07:53
32 Periklis Ilias (Gre) Team Protek 0:08:15
33 Ivan Smirnov (Rus) Protek Team 0:08:17
34 Matous Ulman (Cze) S&H Superior MTB Team 0:08:28
35 Mattias Wengelin (Swe) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:08:32
36 Magnus Darvell (Swe) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:08:45
37 Andy Eyring (Ger) German National Team 0:08:48
38 Marc Metzler (Swi) Pink Gilis Swiss Team 0:08:54
39 Sergij Nikolaev (Rus) Samara-Shvsm 0:09:00
40 Jeremy Huguenin (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:09:17
41 Lee Williams (GBr) Team Wales 0:09:18
42 Tim Lemmers (Ned) Feenstra Stevens Biketeam 0:09:23
43 Martin Gujan (Swi) Cannondale Factory Racing 0:09:36
44 Mels Fabrice (Bel) Salcano Factory Team 0:09:39
45 Dmytro Titarenko (Ukr) ISD MTB Team 0:09:42
46 Oliver Beckingsale (GBr) Team- Endura MTB Racing 0:09:49
47 Ruben Scheire (Bel) Team BH Suntour Peisey-Vallandry 0:09:52
48 Jeff Luyten (Bel) Belgian Cycling Team 0:10:02
49 Loretz Lukas (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:10:09
50 Ivan Alvarez Gutierrez (Spa) Elettroveneta Corratec 0:10:23
51 Geert Van Der Horst (Ned) Feenstra Stevens Biketeam 0:10:25
52 Sepp Marc Freiburghaus (Swi) Thoemus Racing Team 0:10:38
53 Martin Gluth (Ger) German National Team 0:10:38
54 Frank Schotman (Ned) MPL Specialized 0:10:54
55 Maxim Gogolev (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:11:17
56 Urruty Maxime (Fra) Team Bikepark.Ch Scott 0:11:42
57 Ivanov Timofey (Rus) Team Primorskiy District 0:12:06
58 Vasilis Adamou (Cyp) Omonoia 0:12:19
59 Raggl Gregor (Aut) Hai Powerbike Team 0:12:20
60 Sergii Rysenko (Ukr) ISD MTB Team 0:12:21
61 Pavel Pryadein (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:12:21
62 Anton Gogolev (Rus) Izhevsk-Impul’s 0:12:23
63 Ivan Seledkov (Rus) Cycling Club Roma MTB Team 0:12:28
64 Ola Kjoren (Nor) Team Herbalife 24 Raumerrittet 0:12:29
65 Matthias Waldhart (Aut) Team: Hai Powerbike Team Haiming 0:12:53
66 Mark Kuyan (Rus) Team Primorskiy District 0:13:25
67 Lukas Fluckiger (Swi) Trek World Racing 0:13:41
68 Marios Athanasiadis (Cyp) Omonoia 0:13:47
69 Daniel Eymann? (Swi) Thoemus Racing Team 0:14:07
70 Mirco Widmer (Swi) Giant Swiss Sr-Suntour 0:14:30
71 Shlomi Haimy (Isr) Focus-Mig 0:14:33
72 Michael Schuchardt (Ger) Team Texpa-SiMPLon 0:15:05
73 Roland Golderer (Ger) Team Texpa-SiMPLon 0:15:24
74 Alexey Leontyer (Rus) Russian National Team 0:16:01
75 Severin Disch (Swi) Thoemus Racing Team 0:16:14
76 Giancarlo Sax??? (Swi) Thoemus Racing Team 0:16:32
77 Bojan Djurdjic (Srb) Salcano Factory Team 0:16:40
78 Manuel Pliem (Aut) Team Rad.Sport.Szene Ausseerland 0:17:17
79 Bilal Akgul (Tur) Turkish National Team 0:17:18
80 Anatoly Gavrilov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:18:10
81 Anton Liubyl (Ukr) 0:18:18
82 Abdulkadir Kelleci (Tur) Turkish National Team 0:18:27
83 Quentin Winandy (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:18:29
84 Sascha Bleher (Ger) German National Team 0:19:02
85 Brice Scholtes (Bel) Merida-Wallone 0:19:05
86 Ben Sumner (GBr) Beeline RT 0:19:15
87 Steven James (GBr) Specialized / Hargroves Cycles 0:19:48
88 Aleksa Maric (Srb) Salcano Factory Team 0:21:26
89 Dimitrios Antoniadis (Gre) Team Protek 0:22:39
90 Rien Terpstra (Ned) MPL Specialized 0:23:38
91 Liam Killeen (GBr) Giant Factory Racing 0:24:20
92 Alexey Krylov (Rus) Team Primorskiy District 0:27:14
93 Georgios Pattes-Tourmanis (Gre) Greek National Team 0:27:32
94 John Carlsson (Swe) Mjolby Ck 0:28:42
95 Michalis Karatzis (Cyp) Pol 0:28:48
96 Matthias Grick (Aut) Team Rad.Sport.Szene Ausseerland 0:28:54
97 Oliver Vonhausen (Ger) Team Texpa-SiMPLon 0:29:45
98 Timotheos Skettos (Cyp) Limassol Sporting Club 0:30:30
99 Pieter Geluykens (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:35:35
100 Leontios Katsouris (Cyp) Pol 0:38:00
101 Simon Hupperetz (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:45:31
102 Axel Lindh (Swe) Harnosands Ck 0:47:12
103 Dmitry Andreev (Rus) Karo-Itera-Dinamo Team 0:52:54
104 Koutsiou Irinaios (Cyp) Hraklitos 1:39:47
DNF Dyshakov Ilya (Rus) Dinamo-Nagornaya
DNF Pantelis Christoforou (Cyp) Agios Mnason
DNS Vittorio Oliva (Ita) Bi&Esse-Infotre Protek
DNS Matthias Stirnemann (Swi) Thoemus Racing Team
DNS Jens Schuermans (Bel) Belgian Cycling Team
DNS Pascal Hossay (Bel) Merida Wallonie MTB Team
DNS Anton Sintsov (Rus) Titicy Lgl Pro Team
Junior men
Result
1 Bondaruk Vladislav (Cyp) Olimpic School 1:54:21
2 Artem Shevtsov (Ukr) Bi&Esse-Infotre 0:02:00
3 Ulisse Fieschi (Swi) Jb Felt Team 0:04:52
4 Nicolas Daniels (Bel) Merida Wallonie MTB Team 0:06:38
5 Christos Loizou (Cyp) Omonoia 0:08:44
6 Denis Moliarov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:13:15
7 Andreas Petrides (Cyp) Omonoia 0:13:59
8 Kirill Yurov (Rus) Dinamo-Nagornaya 0:17:27
9 Kiriakos Papacharalambous (Cyp) Ch.Petemerides 0:18:53
10 Dennis Wahlqvist (Swe) Alingsas Sportsclub 0:45:49
DNF Demos Paltagian (Cyp) Pol
DNF Alexander Voyakin (Rus) Dinamo-Nagornaya
DNS Schilli Simon (Ger) Jb Felt Team
DNS Stelios Michaelides (Cyp) Apollon
DNS Andreas Antoniou (Cyp) Pol

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.