Αποτελέσματα γυναικών στο 1ο Kilkis open Road Cup

2283 views Leave a comment

Την Κυριακή 8-4-2012 πραγματοποιήθηκε στο Κιλκίς  το  1ο Kilkis open Road Cup. Τα πρώτα αποτελέσματα στην κατηγορία των γυναικών είναι: 

1η Τσιμπούκα Μαρία – ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ

2η Ρωμανίδου Ξένια – Sarikos Bikes

3η Ντιώνα Άννα – Π.Ο. Βέλος

 

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα που εξέδωσε η διοργάνωση, η κατάταξη των Γυναικών είναι η εξής:

1 Μαρία Τσιμπούκα,  ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ – 2.38′.10”

2 Ρωμανίδου Ξένια,  Sarikos Bikes – 2.48′.30”

3 Παπαβασιλείου Ζωή, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ – 3.10′.00”

4 Τάτσιου Έλενα,  Sarikos Bikes – 3.23′.37”

5 Ντιώνια Άννα, Π.Ο. Βέλος – 3.59′.42”

Επιφυλλασόμαστε για την ορθότητα των αποτελεσμάτων και αναμένουμε κάποια επίσημη απάντηση.

 

Συνολικά Αποτελέσματα:

open 18+

Levi Strauss ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 1.59′.37”

Κυριακου Θεμιστοκλης 2.05′.50”

Σπυρίδης Γιάννης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.07′.58”

Καρανίκας Φώτης Ποδηλάτης 2.16′.21”

Φοροτζίδης Χρήστος Κατερινη 2.20′.11”

Κακαλόπουλος Δημήτριος Λεπτοκαρυά Πιερίας 2.25′.17”

Καρράς Ευάγγελος Ποδηλάτης 2.31′.44”

Justin Rice ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.38′.00”

Ρωμανίδου Ξένια Σαρίκος 2.48′.30”

ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 2.58′.38”

Χαραλαμπίδης Λεωνίδας ΑΙΑΣ 3.22′.22”

 

open 30+

Παπαιωάννου Βαγγέλης ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 1.59′.39”

Δημητρίου Δημήτριος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.00′.06”

Αζάς Δημήτριος Π.Ο. Βέλος 2.01′.32”

Σωτήρης Μαλάτος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.01′.34”

Κουτμερίδης Στάθης ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.03′.31”

Παναράκης Δημήτρης Bike center team 2.03′.36”

Γεωργιάδης Δημήτρης Bike center team 2.05′.52”

Γίδαρης Σιδέρης Π.Ο. Βέλος 2.05′.93”

Πανταζής Βασίλης ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.07′.07”

Κοσμάς Γρηγόριος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.07′.08”

Αραμπατζής Θεόδωρος Σ.Φι.Π. Κιλκίς 2.07′.28”

Γεωργάκης Σπυρίδων Π.Ο. Βέλος 2.09′.06”

Παπαδόπουλος Αθανάσιος Π.Ο. Βέλος 2.10′.40”

Μπάγιας Θωμάς ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.12′.11”

Γεωργιάδης Λεωνίδας Π.Ο. Βέλος 2.12′.32”

ΑΡΙΦΓΛΟΥ ΒΟΥΛΕΝΤ ΞΑΝΘΗ 2.16′.17”

Ρουμελιώτης Χρήστος ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ 2.16′.21”

ΠΟΛΥΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.20′.56”

Βέργος Σπύρος ΒΕΛΟΣ 2.22′.12”

Γουσιος Κων/νος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.23′.23”

Γίδαρης Χρήστος Π.Ο. Βέλος 2.24′.47”

Παπαδημητρίου Αντώνης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.25′.18”

ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2.25′.19”

Βέτσος Γεώργιος ΒΕΛΟΣ 2.29′.27”

Γαρατζίδης Ιωάννης 2.34′.02”

Αρβανιτάκης Δημήτρης Π.Ο. Βέλος 2.34′.10”

Μακέδος Θεόφιλος CYCLOTRON 2.35′.20”

Δασκαλος Δανιηλ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.36′.05”

Μαρία Τσιμπούκα ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.38′.10”

Τσιόκανης Δημήτριος Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ 2.40′.15”

ΖΑΠΑΡΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.45′.01”

ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΠΑΝΤΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 2.47′.40”

ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΙΩΡΔΑΝΗΣ SARIKOSBIKES XANTHI TEAM 2.48′.30”

Παναγιωτίδης Λεόντιος 2.58′.38”

Μπαλαρμάς Παύλος 2.58′.39”

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3.14′.15”

ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3.20′.13”

Παναγιωτίδης Παναγιώτης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3.36′.50”

 

open 40+

Κηπουρός Χρήστος ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 1.59′.09”

Χαρης Παπουνίδης ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.01′.33”

Kyle Kimble Helia Dentra 2.05′.51”

ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 2.06′.11”

Μουσούρης Μιλτιάδης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.07′.07”

Νικολουδάκης Βαγγέλης ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.09′.11”

Νικολαίδης Θεόκλητος Π.Ο. Βέλος 2.09′.52”

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΦΙΟΥΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.10′.30”

Ρούσσος Εμμανουήλ Π.Ο. Βέλος 2.13′.41”

Μπρουσιώβας Παναγιώτης Π.Ο. Βέλος 2.14′.13”

Νεραντζίδης Νικηφόρος Π.Ο. Βέλος 2.17′.06”

ΤΣΑΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 2.21′.38”

Τσοτρίδης Βαγγέλης ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.22′.17”

ΣΑΡΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ SARIKOSBIKES XANTHI TEAM 2.23′.13”

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.24′.46”

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 2.27′.11”

ΠΕΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.28′.26”

Ράπτης Παύλος 2.29′.56”

ΧΑΣΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ SARIKOSBIKES XANTHI TEAM 2.31′.44”

Σωτηργιαννίδης Ευριπίδης Πτολεμαίδα 2.33′.00”

Τερζής Γεώργιος Αιγινιο Πιερίας 2.34′.15”

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2.35′.00”

Κυριάκος Τσιρωνάς ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.35′.10”

ΛΑΜΠΡΟΓΙΩΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 2.35′.50”

Στάθης Φίλιππας DIAS KATERINIS 2.38′.12”

Παπάζογλου Κώστας ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.39′.00”

Ρωμανίδης Σταύρος ΣΦΙΠ Κιλκις 2.43′.10”

Δελιάκης Νίκος action Bike 2.44′.50”

ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2.46′.15”

Κωσταντινίδης Ανδρέας ΘΑΣΟΣ 2.50′.30”

Παπαβασιλείου Ζωή ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3.10′.00”

Τάτσιου Έλενα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3.23′.37”

Ντιώνια Άννα Π.Ο. Βέλος 3.59′.42”

 

open 50+

Sixsmith Phil ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 1.59′.37”

Ρούντος Δημήτρης Π.Ο. Βέλος 2.09′.10”

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟ 2.16′.19”

Παπαγεωργίου Κώστας Π.Ο. Βέλος 2.16′.19”

Ποιμενίδης Βασίλης SARIKOSBIKES 2.16′.20”

Δαγκόπουλος Παναγιώτης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2.21′.32”

ΛΙΧΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΙΛΙΑ ΔΕΝΤΡΑ 2.29′.17”

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΕΛΟΣ 2.31′.00”

Μανώλης Ανδρέας ΒΕΛΟΣ 2.37′.10”

ΚΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.41′.00”

Δραγούμης Αριστείδης 2.45′.02”

Κομνηνός Μουτσόπουλος ΠΟΔΗΛΑΤΟΡΑΜΑ 2.45′.28”

Γίδαρης Δημήτριος Π.Ο. Βέλος 2.46.40”

Λουτς Αθανάσιος Πτολεμαίδα 3.28′.31”

 

ΠΑΙΔΕΣ

Πάσχος Σταύρος Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Παίδων 1.59′.38”

Λουτζίδης Ανδρέας Βάο παίδων 1.59′.40”

Ευδοκιμίδης Αλέξανδρος Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Παίδων 2.03′.36”

Τερζής Δημήτριος Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Παίδων 2.03′.36”

Γεωργιάδης Γεώργιος Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Παίδων 2.03′.37”

Ρακιτζόπουλος Θεόδωρος Π.Ο. Βέλος Παίδων 2.03′.38”

Μπουκουβάλας Παναγιώτης Βάο παίδων 2.07′.07”

Νικολαίδης Φώτιος Παοκ παίδων 2.14′.14”

Ζωγράφος Γεώργιος Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Παίδων 2.18′.17”

Πατερνάς Κωνσταντίνος Βάο παίδων 2.20′.03”

Γιαβρίδης Απόστολος Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Παίδων 2.31′.42”

Ελευθεριάδης Χαράλαμπος Π.Ο. Βέλος Παίδων 2.34′.20”

Τουκμενίδης Χρήστος Βάο παίδων 2.38′.00”

Λεκοβίτσης Ιωάννης Παοκ παίδων 2.47′.58”

 

ΕΦΗΒΟΙ

Βροχίδης Αλέξανδρος Βάο έφηβος 1.58′.08”

Κιρπουίκης Αρσένης Βάο έφηβος 1.58′.09”

Σολάκης Κωσταντίνος/Ηλίας Α.Σ. Ο Ποδηλάτης Εφήβων 2.10′.38”

 

ΑΝΔΡΕΣ

Χαλκιόπουλος Παύλος Π.Ο. Πατρών Ανδρών 1.54′.44”

Κουγιώνης Βασίλειος Παοκ ανδρών 1.54′.44”

Ιορδανίδης Αλέξανδρος Μαχητές Πεύκων ανδρών 1.58′.10”

Παγανός Κώστας Ανδρών 1.59′.36”

Διαμαντής Ιωάννης Παοκ ανδρών 1.59′.38”

Τζιμόγιαννης Χρήστος Π.Ο. Πατρών Ανδρών 2.01′.33”

Μοσχόπουλος Αντώνης Π.Ο. Βέλος Ανδρών 2.03′.05”

Παπαντωνίου Κώστας Ανδρών 2.05′.50”

Παγανός Ευάγγελος Ανδρών 2.06′.12”

Μπουζάς Κωνσταντίνος Π.Ο. Βέλος Ανδρών 2.09′.08”

Αντωνιάδης Δημήτριος Μαχητές Πεύκων ανδρών 2.09′.14”

Βαλσαμίδης Ιωάννης Π.Ο. Βέλος Ανδρών 2.13′.41”

Σωτηριάδης Ιωάννης Π.Ο. Βέλος Ανδρών 2.15′.44”

Καραγγελης Δημήτριος Ανδρών 2.15′.44”

Χριστοδούλου Δημήτρης Δαίδαλος Δράμας ανδρών 2.21′.32”

Κόλιος Κωνσταντίνος Ο.φ.π. Ιωαννίνων ανδρών 2.29′.06”


Με 270 συμμετοχές και πλήθος κόσμου διεξήχθη το 1o Kilkis cup .Οι αθλητές ξεκίνησαν από το Δημαρχείο του  Κιλκίς  και αφού διέσχισαν την πόλη έκαναν 77 χιλιόμετρα σε μια όμορφη διαδρομή γύρω από την Λίμνη της Πικρολίμνης αρχικά και στην συνέχεια ακολουθώντας την Διαδρομή Μάνδρες, Ακροποταμιά , Κάτω ποταμιά τερμάτισαν στο σημείο που ξεκίνησαν. Εκεί οι αθλητές των μικρών κατηγοριών που νωρίτερα έτρεχαν τον δικό τους αγώνα (αγώνες τύπου σπρίντ) αλλά και τα παιδιά του Λαϊκού αγώνα μαζί με τους θεατές τους υποδέχτηκαν με θερμά χειροκροτήματα .Στο αγωνιστικό κομμάτι οι αθλητές Χαλκιόπουλος , Κουγιώνης και Ταμουρίδης (αγωνίστηκε εκτός συναγωνισμού) ξεκόλλησαν από το 21Ο Χιλιόμετρο και μέχρι τον τερματισμό δεν χρειάστηκε να ανησυχήσουν μιας που η διαφορά συνεχώς μεγάλωνε.Από εκεί και πέρα ο αγώνας διασπάστηκε σε πολλά μικρά γκρούπ .Ενδεικτικό του ανοίγματος η διαφορά μεταξύ πρώτων και τελευταίου (1.54’.44’.-3.36’.50’’)

Οι νικητές του αγώνα στην κατηγορία των ανδρών :

Χαλκιόπουλος Παύλος Π.Ο Πατρών με χρόνο 1.54’44’’ , δεύτερος ο Κουγιώνης Βασίλης του ΠΑΟΚ και τρίτος ο Ιορδανίδης Αλέξανδρος από τους Μαχητές Πεύκων με χρόνο 1.58’.10’’

Στην κατηγορία των Εφήβων νικητής του αγώνα ο Βροχίδης Αλέξανδρος του ΒΑΟ με χρόνο 1.58’.08’’ όσο και ο συναθλητής του που τερμάτισε στην δεύτερη θέση  Κιρπουίκης Αρσένης.Στην Τρίτη θέση τερμάτισε ο Σολάκης Κων/νος από την ομάδα του διοργανωτή συλλόγου  ‘’Ποδηλάτης’’ με χρόνο 2.10’30’’.

Στην κατηγορία των Παίδων ο Πάσχος Σταύρος με χρόνο 1.59′.38» τερμάτισε πρώτος με τον Λουτζίδη Ανδρέα του ΒΑΟ να τερματίζει λίγα μέτρα πίσω του στην Δεύτερη θέση και με χρόνο 1.59΄.40’’.Στην Τρίτη θέση του Βάθρου ανέβηκε ο Ευδοκιμίδης Αλέξανδρος του Ποδηλάτη με χρόνο 2.03′.36».

Στην κατηγορία open +18 νικητής αναδείχτηκε ο Levi Strauss  με χρόνο 1.59′.37» , στην κατηγορία +30 ο Παπαιωάννου Βαγγέλης με χρόνο 1.59′.39» ,στην κατηγορία +40 ο Κηπουρός Χρήστος με χρόνο 1.59′.09» Και τέλος στην κατηγορία + 50 ο Μανώλης  Ανδρέας με χρόνο 1.59’52».

Οι παμπαίδες και η κατηγορία Μινι αγωνίστηκαν σε 5 αγώνες ταχύτητας με προκριματικές φάσεις

Στην κατηγορία των παμπαίδων νικητής του αγώνα ο Κουσουτζίδης Κωνσταντίνος του Α.Γ.Σ. ΣΙΘΩΝ θεσσαλονίκης, και  στη δεύτερη θέση ο Κουσουτζίδης Χρυσόστομος του Α.Γ.Σ. ΣΙΘΩΝ θεσσαλονίκης μετά από 5 συναρπαστικούς αγώνες ταχύτητας

 

 

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.